۰
 
همچنان مخالف انتقال اس-۳۰۰ به ایران هستیم/ نخریدن آب سنگین ایران نقض برجام نیست
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت خرید آب سنگین ایران به این کشور در انجام تعهداتش کمک می‌کند.
Share/Save/Bookmark
 

به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، به نقل از  پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، «جان کربی،» سخنگوی این وزارتخانه، گفت حتی در صورت خریداری نشدن آب سنگین از ایران، این موضوع لطمه ای به برجام وارد نمی کند.
 


 جان کربی درباره سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا دولت اوباما باور دارد در صورت تخصیص نیافتن 8.6 میلیون دلار برای خرید آب سنگین از ایران با متمم «سناتور کاتن،» توافق با ایران از میان می رود؟ آیا اهمیت دارد که این مبلغ برای خرید آب سنگین ایران هزینه شود؟

کربی در پاسخ گفت: نه؛ اما مسأله مهم این است که آنان به تعهدات خود پای بند باشند و فروش آب سنگین به انجام این کار کمک می‌کند.

وی افزود: در این خصوص باور داریم که چنین کاری به ما در امور علمی و تحقیقاتی کمک می کند. البته من دانشمند آب سنگین نیستم ولی اینکه بگوییم اگر این کار نشود برجام از میان می رود باید گفت البته که نه ولی این بدان معنا نیست که نخواهیم این کار را دنبال کنیم.

وی درباره انتقال اس-300 به ایران گفت: ما همچنان مخالف هستیم، بررسی ها درباره اینکه این کار نقض تحریم های آمریکاست یا نه ادامه دارد و تصمیمی گرفته نشده است.

کد مطلب: 8453