نظر
۱
۲
 
مسئول بسیج دانشجویی البرز:
امسال سال اردوهای جهادی است
کارگاه آموزشی رسم هجرت دانشجویان جهادی استان البرزدر اردوگاه شهید رجایی محمد شهر کرج برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۶
کارگاه اموزشی رسم هجرت با حضور جمعی از مسولان ناحیه بسیج دانشجویی ومسول جهاد سازندگی ودانشجویان دانشگاه های استان البرز در اردوگاه شهید رجایی محد شهر کرج در روز یک شنبه 4 خرداد سال 93 برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
 

کارگاه آموزشی رسم هجرت دانشجویان جهادی استان البرزدر اردوگاه شهید رجایی محمد شهر کرج برگزار شد .
یک شنبه 4خرداد ماه سال 93 اردوگاه شهید رجایی محمد شهر کرج شاهد دوره های اموزشی رسم هجرت با حضور مسولین ناحیه بسیج دانشجویی ،ریاست جهاد سازندگی وجهادگران پایگاه ها وحوزه های دانشجویی ومحلی استان البرز بود.

در این مراسم عملکردها ونحوه مدیریت جهادی مورد بررسی قرار گرفت .
در شروع برنامه بعداز قرائت قرآن وپخش سرود جمهوری اسلامی ایران مسول جهاد سازندگی استان البرز بعداز تجلیل از عملکردهای جهادگران وتبریک ایام رجبیه  وازاد سازی خرمشهر هم چنین تسلیت به مناسبت رحلت امام موسی کاظم ،سخنانی را درخصوص جهاد وجهادگر مطرح نمود.

عاقل در ادامه سخنان خود به جنگ 8سال دفاع مقدس ونحوه عملکرد رزمندگان در پیروزی خرمشهر نیز راهکارهای این موفقیت بزرگ اشاره نمود .

وی افزود:همواره در همایشهای مختلف از تلاش بی دریغ جهادگران استان البرز که بیشترین سهم را دارند سخن به میان میاید.
عاقل همچنین به مقایسه نظام سلطه ونظام اسلامی پرداخت وگفت :تدبیر مقام معظم رهبری در مقابل نظام سلطه بسیار عاقلانه میباشد در یک نگاه جهاد گر باید دشمن را شناخته ونیز با برنا مه ریزی بر دشمن فایق بیاید،امروز ما با جنگ نرم روبرو هستیم وباید مراقب توطیه های دشمنان باشیم. 

عاقل در گفتگوبا خبرنگار اسنا خاطرنشان کردکه بحث آموزش محوری است وشعار سال را در دستور عمل اجرایی قرارمی دهد.جهادگران با روحیه بسیار عالی در این اردوها حاضر شده در خصوص تاثیر این اردوها تداعی بخش 8سال دفاع مقدس است همان احساس مسولیت هم اکنون نیز وجود دارد.
ورود در مناطق محروم با شوق اشتیاق وهمدلی همراه می باشد .

                                                             
در ادامه برنامه مسئول بسیج دانشجویی استان البرز در خصوص نفس جهاد ونحوه عمل جهادگران در سال اقتصادوفرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی به تجلیل از جهادگران که با روحیه بسیار عالی به انجام برنامه های جهادی می پردازند اشاره نمود.

صالحی نژاددر ادامه ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام موسی کاظم وتبریک وتهنیت آزاد سازی خرمشهروبعثت نبی مکرم اسلام طی سخنانی در خصوص فضیلتهای پیامبر عظیم الشان محمد مصطفی (ع)پرداخت.
وی با اشاره به ایام آزادسازی خرمشهر وتوکل رزمندگان به خداوند وچگونگی این آزادی به این سخن که خرمشهر را خدا آزاد کرد اشاره نمود دلیل این آزادی نمازهای شب رزمندگان و راز و نیازها وتوکل آنها به خداوند بود.

مسئول بسیج دانشجویی استان البرز با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب که سه عنصر قوی در مدیریت جهادی بود  (علم ،اقتصاد،فرهنگ) .

وی افزود:ما در زمینه علمی در طول چندسال انقلاب پیشرفتهای چشمگیری را داشته ایم .فرهنگ سازی درست وتولیدات داخلی ازجمله پیشرفتهایی می باشد در دومقوله فرهنگ واقتصاد.

ایشان درادامه افزودند:رهبر توجه زیادی به جهادگران عرصه جهادی داردومی فرمایندهر انسانی که به جوانی شما نگاه کندو ببیند چطور جوانی را سپری می کنید به حال شما جوانان غبطه میخورد.
صالحی نژاد در پایان از حضور ریاست جهادسازندگی استان البرز تشکر کرد.
مسول ناحیه بسیج دانشجویی در گفتگوبا خبرنگار اسنا در خصوص هدف تشکیل کلاسها گفت:آموزش جهادگران برای شرکت در اردوهای تابستانی به مناطق محروم است که در عرصه های مختلف عمرانی فرهنگی وبهداشتی  آموزشی وغیره فعالیت می کنند.

ایشان با اشاره به سال اقتصاد وفرهنگ وعزم ملی مدیریت جهادی  مفهوم آن را سال بسیج وسازندگی بیان نمود و گفت امسال سال اردوهای جهادی است .مدیریت جهادی که رهبر عنوان نمودند در اصل تلاش جهادگران در عرصه های مختلف است.                                      

در ادامه این برنامه نماهنگ از تلاشهای جهادگران وسخنانی از رهبر انقلاب پخش شد.

 دیگر سخنران این مراسم فرید نجف نیابود.
وی با تبریک وتهنیت ایام مبعث وآزادی خرمشهر ونیز شهادت امام موسی کاظم به مصیبتهای این امام در زندان اشاره نمودند شاخصه هایی را در خصوص ایشان ذکرکرده وروضه ای در مدح اق تلاوت نمودند که حضار حاضر در مراسم را متاثر کرد.

وی افزود: در مدیریت جهادی باید همت شود ونباید ساده ازآن گذشت اینکه امت باید تابع ولی فقیه باشند ودستور ولایت را نباید زیر پا گذاشت وهمراه شدن با مولی و ولی زمان را از مهمترین وظایف دانسته و با اشاره ای که به آزادی خرمشهر داشت ،در خصوص رزمندگان و شاخصه ها ودلایل پیروزی آنها همگام شدن با ولایت بوده اگر قدر ولی دانسته نشود خداوند اورا از امت خواهد گرفت همانطور که علی علیه السلام را قدر ندانستند .
نجف نیا گفت:حضرت بتول فرموده اند:چهل شبانه روز اعمالتان را اگر برای خدا خالص کنید به نیت خواهید رسید.واین در مدیریت جهادی بسیار مهم است امر ولی فقیه وبصیرت در راه رسیدن به قرب الهی.
نجف نیا در پایان سخنان با روضه امام موسی کاظم سخنان خود را به پایان رساند.
                                                                                                              
بعداز سخنرانی کلاسها ی خواهران وبرادران در دو گروه مجزا برگزار گردید در طول این کلاسهاآموزشهای عرصه های مختلف جهادی وهم چنین آموزش در جهت چگونگی مدیریت کردن جهادی هم چنین میزان اعتبارات اختصاص داده شده به این عرصه هاتوسط اساتیدبه جهادگران انجام پذیرفت وبه سوالات جهادگران پاسخ داده شد.

ترکاشوند مسول جهادی ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز در خصوص اهداف جهادی وتاثیر آن بر جهادگران به خبرنگار اسنا گفت:برنامه رسم هجرت همانطور که از نامش پیداست راه ورسم وروش هجرت کردن را برای مناطق محرومرا آموزش می دهد.
وی رسم هجرت را اشاره به هجرت پیامبر دانست و گفت هنگامیکه ایشان برای منتشر کردن دین اسلام هجرت کردند.رسم هجرتی که هم اکنون نیز باآن روبرو هستیم با مادیات قابل مقایسه نیست وسنجیده نمی شود وجنبه معنوی دارد جهادگرانی که از بهترین لحظات ومکان خود دست کشیده وحاضر به تحمل سختی می شوند به مناطقی سفر می کنند که محرومیت از دل آن برخاسته شده در آنجا کاری انجام میدهدکه همراه عشق ذات مقدس الهی میباشد.اگر ما بتوانیم فرهنگ جهادی را با برگزاری این کلاسها انتشار دهیم در رفع مشکلات کشور توانمند میشویم وفرهنگسازی در مدیریت جهادی را جامعهئ عمل می پوشانیم.
دهقان معاونت جهادی خواهران با اشاره به اینکه جهادگران در این همایشها خودرا اماده می کنند برای اردوهای جهادی آینده به خبرنگار اسنا گفت:تاثیرروحی جهادی در جهادگران را دیدن مشکلات واینکه می شود با نبود امکانات هم زندگی کرد واگر پشتکار باشد وهمدلی تمامی مسایل قابل حل است .
                                                                                                              

                                                                 

کد مطلب: 5014


 
 
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۵ ۱۵:۲۰:۰۴
جهاد ادامه دارد (539)