۰
 
امکان کمک مالی به صندوق های خیریه دانشجویی را نداریم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: صندوق رفاه امکان کمک مالی به صندوق های خیریه دانشجویی را ندارد چون این صندوق ها غیردولتی بوده و مصوبه ای برای کمک به آنها وجود ندارد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، ناصر مطیعی با اشاره به ایجاد صندوق‌های خیریه دانشجویی در دانشگاه‌ها برای کمک به دانشجویان بی بضاعت گفت: صندوق های خیریه در اغلب دانشگاه ها ایجاد شده و فقط به دانشجویان وام می دهند و تمام اعتبار آن نیز از اساتید، کارمندان و افراد خیرخواه تامین می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: صندوق رفاه وزارت علوم، دانشگاه ها را برای ایجاد این صندوق ها تشویق می کند ولی امکان کمک به آنها از سوی صندوق رفاه دانشجویان وجود ندارد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: این صندوق ها غیردولتی بوده و خارج از شمول نهادهای نظارتی هستند بنابراین از تشکیل این صندوق ها در دانشگاه ها، استقبال می کنیم، ولی مصوبه ای برای کمک مالی به این صندوق ها نداریم، دانشگاه ها خود آن را ایجاد می کنند.

به گزارش مهر، صندوق های خیریه دانشجویی به منظور کمک به دانشجویان بی بضاعت در دانشگاه ها ایجاد می شود، دانشجویان بی بضاعت توسط اساتید، بسیج دانشجویی و تشکل‌ها شناسایی به صندوق های خیریه دانشجویی دانشگاه ها معرفی شده و کمک های لازم به آنها صورت می‌گیرد.

بخشی از اعتبارات این صندوق ها پیش از این به گفته رئیس سابق صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم توسط صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تامین می شد.انتهای پیام/س
کد مطلب: 12314