۰
 
رهایی خبر داد:
رشته های جدید در دانشگاه آزاد جایگزین رشته های سنتی می شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رشته‌های جدید و متناسب با نیاز جامعه جایگزین رشته‌های کم‌طرفدار و سنتی می شود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، علیرضا رهایی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در کمیسیون های آموزش و تحصیلات تکمیلی، پزشکی و سما دانشگاه آزاد گفت: رشته محل‌ها و نحوه ادامه فعالیت آنها و همچنین وضعیت اعضای هیات علمی در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد در حال حاضر از اهمیت بیشتری برخوردار است که اقدام مقدماتی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، راه اندازی پرتال یکپارچه آموزشی و پژوهشی و سپس مالی است که انعکاس اطلاعات صحیح، دسترسی منظم و آسان و همچنین هماهنگی میان اعضای هیات علمی را در پی خواهد داشت.

وی افزود: در کنار این پرتال، سامانه جامع نظارت و ارزیابی نیز در دستور کار قرار گرفته است تا با بررسی نارسایی‌ها و کاستی‌ها و رفع تناقض‌های اطلاعاتی اعضای هیات علمی این اطلاعات به صورت روشن و شفاف جمع آوری شود.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه اولویت این دانشگاه جذب اعضای هیات علمی تمام وقت است، تاکید کرد: حفظ اعضای هیات علمی تمام وقت موجود و کمک به ارتقای مرتبه علمی آنان از طریق اعمال سیاست‌های تشویقی، از اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی است.

ضرورت استقرار اعضای هیات علمی تمام وقت در واحدهای دانشگاهی

رهایی اظهار کرد: لازم است جنبه‌های مورد نیاز در این زمینه بررسی و به مرحله اجرا گذاشته شود.

وی مطرح کرد: همچنین بحث حضور اعضای هیات علمی در واحدها به صورت جدی مطرح است و واحدها ملزم به تدارک فضای مناسب برای استقرار اعضای هیات علمی تمام وقت در واحدها هستند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امروزه برخی رشته‌های مرسوم طرفداران خود را از دست داده است، بر جایگزینی رشته‌های جدید و متناسب با نیاز جامعه با رشته‌های کم‌طرفدار و سنتی و جذب دانشجو در این رشته‌ها تاکید کرد.

رهایی اظهار کرد: برای اعتلای دانشگاه آزاد اسلامی، بهره مندی از بدنه هیات علمی فعال، علاقه مند و متخصص از ضروریات است، از این رو باید تدابیری اندیشیده شود تا اعضای هیات علمی حضوری جدی و مثمر ثمر در دانشگاه داشته باشند و زمینه‌ها و انگیزه‌های لازم برای ارتقای مرتبه علمی اعضای هیات علمی ایجاد شود.

انتهای پیام/

کد مطلب: 11270