۰
 
اعتماد مردم به نیروی انتظامی تقویت شده است
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه حس اعتماد مردم به نیروی انتظامی تقویت شده است، گفت: این مهم سرمایه بزرگی است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج، با اشاره به اینکه نیروی انتظامی مجموعه‌ای گسترده که وظایف فراوان و متنوعی دارد، گفت: تنوع وظایف نیروی انتظامی باعث شده که با اقشار مختلف مردم ارتباط داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه ماموریت های نیروی انتظامی خیلی حساس است، گفت: به تعبیر رهبری اقدامات نیروی انتظامی با تامین امنیت مردم زمینه ساز تامین آبروی نظام جمهوری اسلامی می شود.

خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه باید شرایط را در نظر گرفت و عملکردها را سنجید، به شرارت موجود در منطقه، دست های آلوده ای که در داخل اقداماتی دارند، مفاسد و بزه های سازماندهی شده، عقاید انحرافی و دعوت به بی نظمی اجتماعی اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی باید با حفظ اقتدار مهربانانه رفتار کند که این کمی کار را با مشکل مواجه می کند ولی پلیس جمهوری اسلامی ایران به خوبی از پس این مهم برآمده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه حس اعتماد مردم به نیروی انتظامی تقویت شده است، گفت: این مهم سرمایه بزرگی است.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اهمیت همکاری دیگر دستگاه ها با نیروی انتظامی برای تامین امنیت، گفت: شعار امسال «پلیس هوشمند امین مردم» است که باید عملیاتی شود.

نماینده مجلس باید زبان گویای مردم و بیان کننده خواسته های مردم باشدوی در بخش دیگری به چهل و چهارمین ابلاغ سیاست های کلی نظام اشاره کرد و گفت: این مهم از اهمیت بالایی برخوردار است، تا جایی که رهبری فرمودند؛ سیاست ها به قوای سه گانه ابلاغ شود، سه قوه موظف هستند اقامات و زمانبندی و پیشرفت ها را گزارش کنند.»

خطیب جمعه کرج در ادامه با اشاره به مباحث استانی به گرانی نان اشاره کرد و گفت: مدتی است نان بدون اینکه دستوری از جایی برسد گران شده است، آقایان برای گرانی استدلالی دارند، حالا اگر بنا است گران شود که باید کشوری اعلام شود اگر بنا است گران نشود، نمی شود که در جای نان گران باشد در جای دیگر نباشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز اضافه کرد: متولیان به اینکه شرایط زندگی و اجاره بهای نانوایی ها در همه جای کشور یکسان نیست، توجه کنند تا زمینه منفعت طلبی برخی آماده شود. مسئولان تصمیم گیرنده به همه جوانب توجه کنند.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه به نکات انتخاباتی اشاره کرد و گفت: نماینده مجلس باید زبان گویای مردم و بیان کننده خواسته های مردم باشد، در مجلس به ارائه طرح بپردازد، در وضع قوانین دقت کند.

وی با تاکید بر اینکه نماینده باید حریت و آزادی داشته باشد، گفت: نماینده نباید خودش را از قبل وامدار عده ای کند که در مجلس زبانش بسته باشد.

خطیب جمعه کرج اضافه کرد: بعضی وقتها می بینیم که افرادی را جمع می کنند شام و ناهار می دهد و در آن جلسه از آنها خواسته می شود که رای دهند، این کارها اسلامی نیست.

مردم باید رصد کنند و بینند که مطالبات آنها پیگیری شده است یا نه، اینها مورد مناسبی برای شناخت افراد استنماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: این کار گذشته از اینکه توهین به شعور مردم است مفاسدی هم دارد، مردم آگاه هستند، برای رای گرفتن به این امور احتیاجی نیست، عملکرد فرد در مسئولیت های که داشته بیانگر همه چیز است.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه برخی از کاندیداها نماینده نبوده ولی برخی نماینده هستند و عملکردشان مشخص است، گفت: برخی شناخته شده هستند، مردم می تواند پاکدستی، حمایت ها و تکذیب های برخی ها نسبت به مسائل مختلف و موضع گیری هایشان را رصد کنند.

وی گفت: مردم باید رصد کنند و بینند که مطالبات آنها پیگیری شده است یا نه، اینها موارد مناسبی برای شناخت افراد است.

خطیب جمعه کرج خطاب به کاندیداها، گفت: مردم را آزاد بگذارید، آنها نباید برای رای دادن رودربایسی داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه فرد اصلح کاملا قابل شناسایی است، گفت: رهبری درباره نماینده اصلح فرمودند؛ «قبل از ورود به مجلس خود را وامدار دیگران نکند» این یکی از شاخصه ها است، اگر نماینده ای یا کاندیدایی خودش را قبل از ورود به مجلس وامدار کرد بدانید به آن رای ندهید.انتهای پیام/س
کد مطلب: 12350