۰
 
سخنی با وزیر محترم اطلاعات در آستانه سفر به کرج؛
جناب علوی فراجناحی بودن مجموعه خود را حفظ کنید/ حضور در محفلی که رسماً تمایلات جناحی دارد برازنده شما نیست
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱
حضور جناب عالی در محفلی که رسماً برچسب جناحی دارد و مسئولین آن عملکرد غیر قابل قبولی در فتنه داشته اند برازنده شما و مجموعه مطبوع تان نیست.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا به نقل از تیتریک مجموعه های امنیتی و اطلاعاتی کشور بدون هیچ شک و تردیدی در زمره خالص ترین و مجاهدترین نهاد های انقلاب اسلامی اند که طی سالهای فعالیت خود به حق انقلاب را از گردنه های سخت و پرفراز و نشیب دوران عبور داده اند و در این راه گمنامی و یا به تعبیر رهبر انقلاب سرباز گمنام امام زمان(عج) برازنده این عزیزان است.

وزارت اطلاعات از آن جهت که دارای اقتدار اطلاعاتی و امنیتی است، سایه و چتر خود را بر همه مردم و جریانات و گروه های فعال در کشور انداخته است و انصافاً تاکنون بی طرفی و فراجناحی بودن خود را حفظ کرده است.

در میان همه کارگزاران دولتی کشور تنها می توان چند نهاد محدود مانند وزارت اطلاعات و دفاع را هر گونه تمایل و جبهه گیری سیاسی منع نمود، همان طور که رهبر انقلاب در دیداری با اعضای این نهاد فرمودند: "وزارت اطلاعات باید بدون توجه به امواج و تلاطم‌های سیاسی، همواره مسیر مستقیم خود را ادامه دهد"

از طرفی باید به این مسئله نیز توجه داشت که همواره قدرت و صلابت این مجموعه مورد طمع و دست اندازی افراد سودجو داخلی و دشمنان خارجی بوده و می باشد و این امر ضرورت تاکید و توجه بیشتر پیرامون جلوگیری از این گونه سهم خواهی و رانت طلبی را افزون می کند؛ رهبرانقلاب در جای دیگری با اشاره به عناصر و جریانهایی که تلاش می کنند وزارت اطلاعات را به ابزار هواهای حزب، جناحی و شخصی خود تبدیل کنند فرمودند: به یاری پروردگار وزارت اطلاعات با تکیه بر بنیه قوی معنوی خود در مقابل فشارها و اتهامات ایستادگی کرده است. (21/12/1382)

فراجناحی بودن وزارت اطلاعات و به خصوص شخص وزیر از ویژگی های بلافصل و اجتناب ناپذیر این نهاد است و اگر دیگر وزارت خانه های و حتی رئیس جمهور هم گرایشات سیاسی خود را مطرح و و از گروهی حمایت کنند چندان نتوان خرده گرفت، اما قطعاً مجموعه اطلاعات باید از این مسائل مبری باشد.

این ملاحظه زمانی بسیار مهم و حیاتی تر می شود که بحث فتنه و عناصری که در مقاطع مختلف ضربه خود را بر پیکر انقلاب زده اند مطرح شود.

با خبر شدیم که جناب آقای علوی وزیر محترم اطلاعات به مناسبت سالروز رحلت پیامبر(ص) برنامه ای در مسجد رسول اکرم کرج دارند.

قطعاً حضور در مراسمات مذهبی و هیئت ها قابل قدردانی و حتی وظیفه است اما تقریباً همه فعالین سیاسی البرز از تفکر و جریان حاکم بر این مسجد و شخص امام جماعت آن مطلع اند؛ کسانی که در این مسجد محفل دار و میدان دارند اولاً به طور رسمی و بدون تردید(همان طور که خود نیز اعلام کرده اند) وابسته به جریانات سیاسی و جناحی خاصی هستند و در مراسمات، میتینگ ها و برنامه های احزاب و گروه های به اصطلاح، اصلاح طلب حضور موثر داشته اند و ثانیاً در گردنه های حساس انقلاب هم چون فتنه سال 88 نیز عملکرد غیر قابل قبولی از خود به جا گذاشتند و تا کنون نیز هیچ کجا از فتنه و فتنه گران تبری نجسته اند.

جناب حجت السلام علوی حضور شما اگر در مساجد بزرگ و یا مصلی های نماز جمعه و دیگر مجموعه ها بود قابل پذیرش بود اما سخنرانی در جمعی که طی سال های اخیر همیشه محل تجمع جریان های سیاسی خاص بوده و حتی در مواردی(کمتر از دو سال پیش) یکی از سران فتنه دعوت شده بود قابل تامل است.

حضور جناب عالی در محفلی که رسماً برچسب جناحی دارد و مسئولین آن عملکرد غیر قابل قبولی در فتنه داشته اند برازنده شما و مجموعه مطبوع تان نیست.

در پایان با دیگر جمله ای از رهبر انقلاب را یادآور می شویم که فرمودند: شما می‌توانید در همین شغلی که در وزارت اطلاعات دارید، سلمان عصر شوید"، "مبانی و جهت‌گیری‌های انقلاب اسلامی باید به‌طور کامل در وزارت اطلاعات حفظ شود"(19/5/1396) و ما از وزیر محترم اطلاعات خواستاریم جهت گیری های کلی مجموعه مطبوع خود و انقلاب را همان طور که بارها خودشان تاکید کرده اند رعایت نمایند و ملاحظات سیاسی و جناحی را به عملکرد خود راه ندهند.


 

انتهای پیام/

 

 

 

 
کد مطلب: 10172