۰
 
تصویب برنامه درسی « بازیگری » در دانشگاه علمی کاربردی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۲
برنامه درسی دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه ای « بازیگری » در دانشگاه جامع علمی کاربردی به تصویب رسید.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، در دویست و پنجاه و هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی- کاربردی برنامه درسی دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه ای «بازیگری» به تصویب رسید.

دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه‌ای بازیگری یکی از دوره‌های تخصصی در زیرگروه هنرهای نمایشی است که هدف آن تربیت بازیگران حرفه ای مورد نیاز حال و آینده کشور می‌باشد.

هدف از آموزش کارشناس در این رشته تربیت افرادی است که در نقش های مختلف و در صحنه‌های مختلف در سینما و تئاتر بتواند با اجرای فیگور و بیان احساسات و تغییر چهره با حرکات بدن و ژست های مختلف ایفاگر نقش‌های مختلف باشد.

از جمله قابلیت‌ها و توانمندی‌های حرفه‌ای  دانش آموختگان  این رشته را می‌توان بازیگری در نقش‌ها و ژانرهای کلاسیک، بازیگری در نقش‌های اصلی حوزه سینما، تئاتر و تلویزیون، بازیگری در نقش‌های کمدی سینما، تئاتر، گویندگی رادیو و تلویزیون و مجری‌گری اجراهای زنده، بازیگری در نقش‌های آئینی و مذهبی و سنتی، آموزش رشته بازیگری در آموزشگاه‌های هنری، قدرت تحلیل و تجزیه فیلم نامه و نمایش نامه نام برد.

دانش آموختگان این رشته می‌توانند بازیگر نقش های اصلی سینما، تلویزیون، تئاتر (رادیوئی، تلویزیونی وصحنه ای)، گوینده و مجری برنامه های رادیوئی و تلویزیونی و اجراهای زنده، بازیگر نقش‌های کمدی و آیینی مذهبی تئاتر، تلویزیون و سینما، کارشناس هنری در حوزه نمایش تلویزیون و سینما، کارشناس هنری در حوزه بازیگری و مدرس بازیگری در مراکز آموزشی باشند.

برخی از دروس تخصصی دوره بازیگری شامل: کارگاه نمایش‌های آئینی‌- سنتی، بازی در نمایشهای کلاسیک جهان، اصول گویندگی، مجری‌گری و اجرای صحنه‌ای، کارگاه بازی در نمایش‌های کمدی، کارگاه اجرای نمایشنامه خوانی، کارگاه  بازی در نمایش‌های واقع‌گرا و  بازیگری برای دوربین‌های تلویزیونی و سینمایی می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، آموزش در محیط کار دوره نیز مشتمل بر 512 ساعت آموزش عملی در محیط کار واقعی خواهد بود.

انتهای پیام

کد مطلب: 11216