۰
 
نامه بسیج دانشجویی به استاندار البرز: واگذاری غیراصولی بیمارستان امام خمینی (ره) را پیگیری کنید
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان البرز در نامه‌ای به استاندار البرز خواستار پیگیری واگذاری بیمارستان امام خمینی (ره) کرج شد.
Share/Save/Bookmark
نامه بسیج دانشجویی به استاندار البرز: واگذاری غیراصولی بیمارستان امام خمینی (ره) را پیگیری کنید
 
به گزارش خبرگزاری اسنا از کرج، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان البرز
در نامه‌ای به استاندار البرز خواستار پیگیری واگذاری بیمارستان امام خمینی (ره) کرج شد.

در این نامه آمده است:

استاندار محترم استان البرز، جناب آقای دکتر شهبازی

سلام علیکم

یکی از سیاست گذاری هایی که به نوعی ریل گذاری برای حرکت به سمت تولید در کشور به شمار می رود، خصوصی سازی در راستای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی است.

اما مشخص نبودن نسبت دولت با بخش خصوصی پس از واگذاری، شفاف نبودن اطلاعات و روند ها و صد البته نبود یک سیستم نظارتی قدرتمند در مکانیسم خصوصی سازی موجب شده است تا همه اهداف مدنظر مقام معظم رهبری در این زمینه به طور کامل محقق نگردد، در حالی که در سیاست های کلی به طور مشخص بر نقش هدایتی، نظارتی و حمایتی دولت از بخش خصوصی تاکید شده است.

از باب نصیحت و خیر خواهی عرض می کنیم که مسئولین دولتیِ استان در نحوه عملکرد خود به طوری عمل نکنند که موجب نارضایتی مردم شوند و نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد.

امروز عملکرد مسئولین امر در مسئله بیمارستان امام خمینی(ره)، باعث بروز اعتراضات و نیمه تعطیلی شدن این مرکز درمانی مهم در استان البرز شده است و در روزهایی که ویروس منحوس کرونا وضعیت استان را به حالت قرمز در آورده، موجبات به خطر افتادن سلامتی مردم نیز ضمیمه آن بی تدبیری ها گشته است.

اصلٱ برازنده انقلاب اسلامی، مردم شریف و رهبریِ عزیزمان که حتی از ماسک نزدن برخی افراد و مسئولین ابراز خجالت کرده و بارها از تلاش های مخلصانه و جهادی مدافعان غیور سلامت تقدیر کرده اند، نیست که این عزیزان ماه ها در دریافت حقوق خود دچار مشکل شوند و برای حفظ کرامت خود در مضیقه باشند.

پاسخ مناسب اعتراض کارکنان این بیمارستان، اخراج و بازداشت نیست. البته پیگیری و توبیخ آن دسته از مسئولانی که با ویژه خواری باعث به وجود آمدن این مشکلات در مسئله بیمارستان امام خمینی(ره)شده اند، واجب است.

انتهای پیام/ب

با همه این تفاسیر، سوالاتی در ذهن همه ما ایجاد شده است که به نظر می رسد پاسخ به آن ها میتواند روشن کننده بسیاری از اتفاقات و احیانا کم کاری ها و اشتباهات باشد، که آن ها را به اختصار خدمت محضر شریفتان عرض
می نماییم؛

1/ طبق مصوبه هیئت وزیران در تاریخ ۹۹/۱/۱۷ و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی و سیاست های کلی اصل ۴۴، احراز صلاحیت حرفه ای و اهلیت متقاضی خرید به هیئت های واگذاری و سازمان خصوصی سازی سپرده شده است.
با این اوصاف و البته وجود اختیارات بالا، آیا این دو مجموعه پاسخگوی عملکرد غیر شفاف و ضعیف خود در داستان واگذاری این بیمارستان هستند؟

2/ آیا خریدار خصوصی در فرآیند مزایده و واگذاری، قیمت واقعی مجتمع بیمارستانی را پرداخت کرده است و یا آنچه پرداخته شده فقط ثمن بخس به همراه تعهدِ به پرداخت بدهی بالای صد میلیارد تومانی آن بوده است؟

3/ چندی قبل تجهیزات فوق پیشرفته پزشکی با ارزشی معادل چند ده میلیارد تومان برای مجموعه خریداری شده است و همراه با بدهی ناشی از حقوق بازنشستگان و پرسنل و پزشکان و البته عدم پذیرش بیمار به مدت قریب به دو سال(با وجود آمادگی کارکنان در ارائه خدمات) و به دلایلی دیگر که هرگز اعلام نشد، موجب بروز ده ها تجمع اعتراضی و تبدیل شدن این مسئله به اهرم فشار برای واگذاری هرچه سریع تر آن شده است.
سوال اینجاست که آیا دست های پشت پرده از این طریق و البته نپرداختن حقوق کارمندان سعی در پیشبرد اهداف اصحاب ثروت و قدرت و تسریع در فروش دارایی های عمومی داشته اند؟

4/ بیمارستان امام خمینی(ره) پیش از این و تا اوایل دهه هفتاد محل شهربانی بوده است و بعد به یک مرکز درمانی تبدیل شده، آیا این احتمال وجود دارد که در آینده ای نه چندان دور و با تغییر کاربری، به جای خدمت رسانی یک مرکز مجهز و تخصصیِ درمانی در قلبِ کرج، شاهد ساخت یک پاساژ مجلل تجاری و یا برجی بلند مرتبه به جای آن باشیم؟
الله و اعلم...

با وجود این سوالات و توجه به این نکته که استان البرز با جمعیتی بالغ بر سه میلیون نفر پرتراکم ترین استان کشور پس از پایتخت است و‌در آن به ازای هر هزار نفر فقط یک تخت بیمارستانی وجود دارد، آیا رواست عده ای سوء استفاده گر و قانوندانِ قانون شکن به بهانه های مختلف، ابتدا دارایی های دولتی را بخرند و بعد آن ها را زمین گیر کنند و با بیکار کردن کارمندانشان، زمینه را برای فروش تجهیزاتشان آماده کنند و دست آخر هم به قصد تغییر کاربری موجبات به خطر افتادن سلامت مردم را فراهم سازند و هم یک مرکز درمانی مهم را از چرخه خدمت رسانی در عرصه نظام سلامت در شهر کرج خارج کنند؟

البته که این مشکل، ساخته و پرداخته شده دیروز و امروز نیست و یک روند غلط و هدفمند چند ساله زمینه را برای ایجاد آن فراهم کرده است.

این بیمارستان از ابتدا هم نباید به بخش خصوصی واگذار می شد‌ چرا که حفظ آن سرمایه زیادی نمی خواست و از طرفی می شد آن را به گروهی متخصص واگذار کرد و حقوق کارکنان را هم تا مشخص شدن وضعیت از محل سازمان همیاری های شهرداری پرداخت کرد.
اصلا واگذاری این بیمارستان مهم شهر کرج، آن هم به پائین ترین قیمت ممکن به نفع چه کسانی بود؟
هئیت واگذاری و علی الخصوص نماینده وقت چرا اصرار بر واگذاری داشتند؟
بگذریم...

حالا که این روند غلط رخ داده است، پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از تبدیل اعتراضات به حقِ کارکنان بیمارستان امام خمینی(ره)، از یک مسئله صنفی به یک مسئله امنیتی و سیاسی توسط بد خواهان و نفوذی ها همراه با اختاپوس های رسانه ای شان، در اقدامی انقلابی، به دنبال درمان فوری این زخم باشید، تا با اصلاح آن، شّرِ مگس ضد انقلاب نیز از سر استان کم شود و این مسئله برای همیشه به نفع مردم مومن و ولایتمدار البرزی حل گردد.

جنبش دانشجویی استان البرز نیز، بسیجی وار در کنار عموم مردم انقلابی آماده کمک برای حل این مسئله است و حمایت از هر گونه اقدام انقلابی که با هدف کسب رضای خدا و رفاه مردم باشد را وظیفه شرعی و عدالت‌خواهانه خود دانسته و تا آخرین نفس، پیگیر حقوق عامه مردم خواهد بود، ان شاءلله

در انتهای عرایضمان توجه شما را به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(صلوات الله علیه) جلب میکنیم که میفرمایند؛
{مَن أَخَذ أَرضاً بِغیرِ حَقٍّ کُلِّفَ أَنْ یَحمِلَ تُرابَها اِلی المَحشَر}
هر کس به ناحق زمینی را تصرف کند (فردا) وادار می‌شود که خاک آن را تا محشر قیامت بر دوش خود بار نماید!
(تهذیب، ج ٧، ص ١٣١)


والسلام علی من التبع الهدی

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان البرز
۹۹/۵/۵

کد مطلب: 12503