۳
 
فرمانده سپاه البرز در مصاحبه با اسنا:
دشمن میخواهد شهدا فراموش شوند/یادواره شهدا نوعی معجزه است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۵
سردار استاد حسینی گفت: جنگ نرم ما امروز با دشمن این است که دشمن با تمام توانش آمده به جنگ اندیشه و فکر و ارزشهای ما همانطور که امروز بیش از ۲۰۰ یا ۳۰۰ ماهواره هزاران شبکه بر علیه ارزشهای ما کار می کنند و اگر بخواهیم که نام و یاد شهدا زنده بماند باید این یادواره ها را برای اینها برگزار کنیم .
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)،سردار علی استاد حسینی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز در خصوص برگزاری کنگره شهدای دانشجو در مصاحبه با خبرنگار اسنا گفت:
امروز نسل جوان ما تشنه حقایق هستند باید حقایق وجودی شهدا را درک کنند و این تنها با برگزاری مراسم یادواره وکنگره شهدا انجام پذیر است .
برگزاری کنگره شهدا دانشجو به منظور زنده نگه داشتن یاد و نام انسانهایی است که از خود گذشتگی و ایثار را در زندگی انتخاب کردند.

وی افزود: جنگ نرم ما امروز با دشمن این است که دشمن با تمام توانش آمده به جنگ اندیشه و فکر و ارزشهای ما همانطور که امروز بیش از ۲۰۰ یا ۳۰۰ ماهواره هزاران شبکه بر علیه ارزشهای ما کار می کنند و اگر بخواهیم که نام و یاد شهدا زنده بماند باید این یادواره ها را برای اینها برگزار کنیم .

استاد حسینی با بیان اینکه اگر حادثه عاشورا بازگویی نمی شد امروز مردم ما چیزی از امام حسین نمی دانستند اظهار داشت: پس بازگو کردن هر ساله واقعه عاشوراست که امروز نام و یاد امام حسین را زنده نگه داشته، لذا یادواره شهدا که در هر کوی و برزن و در هر قشری برگزار میشود در اصل همان بیداری را در نسل جوان ما انجام میدهد چرا اقا فرمود که زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتراز شهادت نیست؟
چون که دشمن میخواهد که شهدا فراموش شوند ولی ما با برگزاری این یادواره ها نمی گذاریم به فراموشی سپرده شود وقتی ارزشهای شهدا مطرح شود مسلما هیچگاه به فراموشی سپرده نخواهد شد. کشور ما شهید داده انقلاب همینطوری بدست نیامده دشمنان نباید بتوانند انقلاب را به راحتی از دست مردم بگیرند من فکر می کنم یادواره ها نوعی معجزه است.

وی خاطرنشان کرد: زندگینامه و شخصیت هر یک از شهدا باید به صورت کتاب گردآوری شود تا علاوه بر حفظ یاد و خاطرات آنان بتوانیم اهداف و آرمان‌های شهدا را به نسل امروز معرفی کنیم.

استاد حسینی در پایان با بیان این‌که زنده نگه داشتن یاد شهدا یکی از برنامه‌های ما است تصریح کرد: با برگزاری کنگره و یادمان ها ما به راحتی می توانیم مقام شهدا را در جامعه در بین نسل جوان حفظ کنیم.
کد مطلب: 6175