۱
 
قرار داد همکاری تجاری بین البرز و استونی امضا شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵
قرار داد همکاری بین تجار و بازرگانان استونی و استان البرز روز یکشنبه در کرج به امضا رسید.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، رئیس اتاق بازرگانی استان البرز در گفتگو با اسنا در حاشیه جلسه مشترک هیئت تجاری اروپایی استونی و استان البرز که پیش از ظهر امروز در محل اتاق بازرگانی این استان برگزار شد، با اشاره به اینکه قرار داد همکاری امروز بین استان البرز و کشور استونی  امضا شد، گفت:  هیئت تجاری استونی نخستین هیئت تجاری اروپایی است که در سال 95در استان البرز حضور پیدا کرده است که این هیئت تجاری بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای نخستین بار در جمهوری اسلامی ایران حضور پیدا کرده‌ است.

رحیم بنامولایی با بیان اینکه این کشور از لحاظ وسعت شاید از استان البرز هم کم وسعت تر باشد، تصریح کرد: چیزی که اهمیت دارد این می باشد که این کشور صادرات 17میلیارد دلاری را در سال 2015 داشته اند و وارداتی 20 میلیاردی که این نشان دهنده جایگاه آنان در واردات می باشد که ما میتوانیم به کشور استونی صادرات خوبی را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه این کشور در زمینه های دارو، نوشیدنی ها و صنایع غذایی از ظرفیت های قابل توجهی برخوردار است، اظهار داشت: ما میتوانیم سهم خوبی را در واردات با این کشور داشته باشیم.

بنامولایی با تاکید بر اینکه این کشور در بحث آی تی حرف اول را در منطقه میزند، افزود: کشور استونی در منطقه پر سرعت ترین اینترنت را دارا می باشد که ما می توانیم از تجربیات آنها در این بخش استفاده کنیم. و با توجه به اینکه اتاق فکر در اتاق بازرگانی استان تشکیل شده است ما میتوانیم زمینه های همکاری را برای فعالیت در زمینه اقتصاد مقاومتی فراهم کنیم .

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه با برنامه ریزی و سیاست های خارجی دولت می توانیم استان را به سمت اشتغالزایی هدایت کنیم، گفت: باید از پتانسیل بالقوه استان برای تولیدات بیشتر استفاده کنیم و سهم استفاده بهینه از سرمایه های ملی در استان را که 3500 واحد صنعتی واحد صنعتی می باشد به دو الی سه شیفت تیبدیل کنیم تا سطح اشتغال بالا رود که انشاالله با این رفت و آمد های هدایت شده بتوانیم با کمک جوانان چرخه اقتصاد را به حرکت در بیاوریم.

بنامولایی با اشاره به اینکه دانشگاه های استان البرز در زمینه عرصه فعالیت های دانش بنیان فعالیت های چشمگیری دارند، تاکید کرد: ما باید با توجه به ظرفیت هایی که دارا هستیم حرف اول را در منطقه بزنیم و دانشگاه های ما با مقالات و خلق مقاله ها باید این تئوریک ها را به اقدام و عمل تبدیل کنند تا  با استفاده از تجربه متخصصان در این زمینه ها قدم های بزرگی را در سطح بین الملل برداریم .
کد مطلب: 8371